Multimedia

Uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach przyciągnęły prawie 200 tysięcy wiernych z całego świata.

Radio Watykańskie podało:

Tysiące pielgrzymów z całej Polski, a nawet z tak odległych krajów, jak Argentyna, Kanada, Tajlandia czy Uganda, przyjechało do Krakowa na centralne uroczystości ku czci Bożego Miłosierdzia. Rozpoczęły się one 18 kwietnia całonocnym czuwaniem modlitewnym w sanktuarium na Łagiewnikach skąd rozchodzi się na świat orędzie, które Jezus przekazał przez św. Siostrę Faustynę.

Obchody tego święta przebiegają pod hasłem: „Otoczmy troską życie”, które w tym roku przyświeca pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce. Podczas Eucharystii i Godziny Miłosierdzia kapłani i pielgrzymi modlili się nie tylko o poszanowanie życia i jego godności od poczęcia do naturalnej śmierci, ale także o rozwój życia duchowego, o wyzwolenie z niewoli grzechu, który najbardziej niszczy ludzkie życie.

Sumie pontyfikalnej 19 kwietnia przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który przed Eucharystią przesłał życzenia i dar modlitwy z Łagiewnik Benedyktowi XVI z okazji urodzin i 4. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. W homilii podkreślił wagę opanowania sztuki miłości przebaczającej, która jest nieodzownym warunkiem budowania życia małżeńskiego, rodzinnego i społecznego.

Po Eucharystii poświęcił 9 dzwonów carillonów, które w łagiewnickim sanktuarium przypominać będą wygrywanymi melodiami o miłosierdziu Boga. Na dzwonach wypisane są imiona: Jezusa, św. Siostry Faustyny, Jana Pawła II i świętych Krakowa.

s. Elżbieta Siepak ZMBM, Kraków

Posłuchaj:

STRONA GŁÓWNAMULTIMEDIA

FOTO: Piotr Ładoś